sayfa başı

info@boyaservis.com
0532 602 25 90

Yükseltilmiş Döşeme UygulamalarıYükseltilmiş Döşeme nedir
Bir zemin düşünün altından ofisin kabloları geçiyor. Elektrik, data ve alt yapı ile ilgili bütün teçhizatlar bu yürüdüğünüz zeminin altından geçiyor. Bu kablolara veya bu donanımlara ulaşmak artık çok kolay. Yükseltilmiş Döşemenin panelini kaldırıyorsunuz ve istediğiniz kablonun yedeğini çekiyorsunuz. İşte yükseltilmiş döşemenin özü bu.

Yükseltilmiş Döşeme Panel çeşitleri
İlk önceleri Sunta yükseltilmiş döşemenin panelinde kullanılan tek Panel tipiydi. Fakat suntanın yanıcılığı ve suntanın sudan etkilenip şişmesi ve vasıflarını kaybetmesinden dolayı beton özlü ve kalsiyum sülfat özlü paneller üretildi. Bu paneller A1 sınıfı yanmazlık sağlayan bir inşaat malzemesi sınıfında olduğundan Suntanın yerine geçmeye başladı.

Yükseltilmiş Döşeme Taşıyıcı Ayakları
Yükseltilmiş Zemin 2 ayrı bölümden oluşur. Üzerinde yürünen panel tabir ettiğimiz zemin ve bu panelleri taşıyan Ayak Sistemi. Bu Yükseltilmiş Döşeme Ayak Sistemi de taşıyacağı yüke göre sınıflara ayrılır. En basit ayak sistemi bir metal boruya bağlanmış altı üstü kare veya yuvarlak iki adet metal taşıyıcı. Basit ayak sistemi sadece insan ağırlığını ve hafif masa ve büroda kullanılan dolapları taşır. Betodeck Güçlendirilmiş Ayak Sistemi metal boru yerine kutu profil ve ayarlı taşıyıcı kullanır. Bu sayede çok daha büyük yükler çok daha emniyetli şekilde hem de depreme dayanıklı olarak taşınabilirler.

Yükseltilmiş Döşeme Montajı nasıl yapılır
Basit Ayak Sistemin de Ayaklar yerine yapıştırılır ve hizalanır. Daha sonra yükseklikleri ayarlanır ve hepsi aynı seviyeye geldikten sonra üzerine yükseltilmiş döşeme panelleri yerleştirilir.Yükseltilmiş Döşeme Uygulamaları
Yükseltilmiş Döşeme Uygulamaları
Adres: Karaman Mh. Kerem Cd. Salihoğlu Sitesi No:17 Nilüfer BURSA TÜRKİYE
GSM: 0 532 602 25 90 Telefon: (0 224) 249 56 95 Fax: (0 224) 249 56 95
hikmet@boyaservis.com
AK-SER Mühendislik